Uwaga na kary

O ile w przypadku reklamy w serwisach możemy być spokojni, o tyle w przypadku pozycjonowania musimy zdawać sobie sprawę z tego, że jest to niezgodne z wytycznymi wyszukiwarek. Po Internecie krąży wiele artykułów, że pozycjonowanie jest nielegalne. Jest to kompletna bzdura, ponieważ nie ma paragrafu w żadnym kodeksie, który odnosi się do pozycjonowania.

Pozycjonowanie jest co najwyżej, jak już wspominałem, niezgodne z wytycznymi wyszukiwarek. Oczywiście jeżeli nagina się czyjeś zasady to można otrzymać karę. Najczęstszą karą jest filtr, który powoduje przesunięcie strony o kilka, czy nawet kilkaset pozycji w dół.

By było ciekawie to właściwie nie ma strony w sieci, która jest pozycjonowana nawet na średnie frazy na którą nie można nałożyć filtra. Wszystko więc krąży wokół loterii i ewentualnie życzliwiej konkurencji, która może trochę przyczynić się do filtra.

Inną karą jest zsanowanie strony, czyli całkowite usunięcie jej z indeksu wyszukiwarki. Moim zdaniem jedna i druga kara jest tak samo dotkliwa dla strony, ponieważ w jednym i drugim przypadku tracimy ruch do strony.